پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
یادداشت/به مناسبت روز عفاف و حجاب:

چادری که باشی خوب میدونی به خاطر همین چادرت،خیلیا رفتن و دیگه برنگشتن

۱۹ تیر ,۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۴۵
کد مطلب : 47089 پرینت
 

چادری که باشی به حرمت چادرت ،به خیلی چیزا پشت و پا میزنی،چادری که باشی خوب میدونی به خاطر همین چادرت،حجابت و عفتت ،خیلیا رفتن و دیگه برنگشتن .

حجاب 2

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ؛ فاطمه سیدی به مناسبت روز حجاب و عفاف در یادداشتی نوشت:با حجاب که باشی ، چادری که باشی، زمستون و تابستون و ماه رمضان برات فرقی نداره،نه تو فصل تابستون به بهونه گرما چادر و کنار میذاری و نه تو زمستون برای گرمترشدنت چادر میپوشی.نه از ترس خانواده و همسر چادر میپوشی و نه برای تایید شدن  و سر کار رفتن.

چادری که باشی به حرمت چادرت ،به خیلی چیزا پشت و پا میزنی،چادری که باشی خوب میدونی به خاطر همین چادرت،حجابت و عفتت ،خیلیا رفتن و دیگه برنگشتن .

چادری که باشی خوب درک میکنی که حجاب و آرایش درست در مقابل هم قرار دارن و خوب میفهمی که عروسکا چادر ندارن و خودت و مث عروسکا نمیکنی.چادری که باشی ، میدونی چادرت یه امانته،امانتی از حضرت مادر سلام الله علیها،پس سعی میکنی تا میتونی خودت و به حضرت مادر سلام الله علیها شبیهتر کنی و هر وقت چادرت و سر میکنی این جمله رو با خودت زمزمه میکنی: هذه امانتک یا فاطمه الزهرا

چادری که باشی ،متین که باشی لباس نازک و بدن نما نمیپوشی و اندامت و به نمایش نمیذاری، چنانچه امام علی علیه السلام فرمودند: لباس ضخیم بپوشید،زیرا هرکس که لباسش نازک و بدن نما باشد،نشانه سستی و ضعف دین اوست.(بحار الانوار جلد۷۷ص۸۷)

درسته شهرمون ،هوای خیلی گرمی داره، اما این گرمی هوا نباید بهونه باشه که چادرمون و کنار بذاریم.اصلا چادری بودن و چادر پوشیدن عشق میخواد.خیلی وقتا، تو همین شهر کوچیک خودمون که قدم میزنم ، میبینم چقدر حجاب تو شهرمون کم رنگ شده.چه مادرای جوونی رو میبینم که  دست در دست دختر کوچولوهاشون دادن و با هم قدم میزنن.وقتی به پوشش این مامانا نگاه میکنم به این فکر میکنم که فردا پوشش این دختر چطوره؟ اونم مث مامانش عروسک میشه؟مث مامانش آستین کوتاه  و مانتوی کوتاه میپوشه و نصف موهاش از جلو و پشت سرش بیرونه؟مث مامانش،رنگ لاک جیغش و لباسش ست میشه؟  مث مامانش انقدر پاشنه کفشش بلنده که نمیتونه باهاش راه بره؟همیشه به این فکر میکنم که چطور این مادر،حق مادر بودنش و ادا میکنه؟چطور میخواد به دخترش یاد بده که باحجاب باشه ، با اینکه خودش حجاب نداره؟ و سوالاتی مث این که همیشه فکرمو مشغول میکنه و جوابی براش پیدا نمیکنم.

امیدوارم همه ی دخترامون حضرت زهرا سلام الله علیها رو الگوی خودشون قرار بدن و دختر خوب و پاکی برای پدر و مادرشون و مادر خوبی برای فرزنداشون باشن.ودر اخر این و به خاطر داشته باشن که”حجاب فریضه ایست که ترک آن فرصت قضا ندارد“.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 
  1. طاهره گفت:

    احسنت زیبا بودددد

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.