پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت:

غیرت دینی مسئولین استان کرمان در معرض امتحان/جامعه روحانیت مبارز جیرفت هیچ موضع مثبتی نسبت به سخنران حاشیه ساز ندارد/شعارهای خلاف عمل دولت مردم را رأیشان پشیمان می کند

۱۲ آذر ,۱۳۹۵ ساعت: ۱۶:۰۱
کد مطلب : 60766 پرینت
 

امام جمعه جیرفت گفت:همین سخنران که قرار است ۱۶ آذر به کرمان سفر کند. اگر این سخنران بیاید و در کرمان سخنرانی کند مردم پی به این مطلب می برند که برخی از مسئولین ما غیرت دینی و اعتقادیشان را از دست داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، مشروح بیانات حجت الاسلام والمسلمین رضا کرمی پور در خطبه های نماز جمعه ۱۲ آذر ماه جیرفت به شرح ذیل است:

🔹 پیامبر اکرم(ص) خطاب به امام علی (ع) جملاتی را فرمودند که اگر چیز دیگری نشنیده بودیم و معجزه ای ندیده بودیم همین جملات برای حقانیت پیامبر کافی است.

picsart_12-02-03-57-28

🔹 پیامبر خطاب به امیرالمومنین فرمودند « یا علی شخصی که مردم از زبانش بترسند اهل جهنم است. فردی که اگر به مجلسی وارد شود همه سکوت می کنند چون آدم بد دهن و بد حرفی است و یا بدترین مردم کسانی هستند که مردم از ترس شرشان به آنها احترام می کنند و انسانی ارزشمند است که به خاطر صفات خوب احترامش کنند نه اینکه از ترس شرش او را احترام کنند.

🔹 همچنین پیامبر فرمودند:یا علی بدترین مردم کسانی هستند که آخرت خودشان را به خاطر دنیا خود بفروشند و بدتر از آنها کسانی هستند که عاقبت خودشان را به خاطر دنیای دیگران خراب می کنند.

🔹معمولا در انتخابات ها چنین افرادی را می بینیم که برای به قدرت رسیدن دیگران حاضرند عاقیت خود را تباه کنند.

 

🔹در هفته های گذشته اتفاقات ناگوری افتاد که مقام معظم رهبری در پیامشان سهل انگاری مسئولان را یادآوری کردند.

🔹هر دولتی که سرکار می آید شعارهایی دارد دولت یازدهم با شعار اعتدال، تدبیر و امید رای آورد. در انتصابات که شعار اعتدال رعایت نشد. اعتدال یعنی باید از همه گروه ها در دولت حضور داشته باشد که این مسئله در انتصابات دولت مشاهده نمیشود.

🔹اگر دولت بر خلاف شعار های خودش عمل کند مردم از رایی که داده اند پشیمان خواهند شد.

🔹در مسائل اقتصادی دولت نتوانسته مشکلات را حل کند و رکود و بیکاری جامعه ما را فرا گرفته است. بازار ارز هم که در نوسان و غیرقابل پیش بینی است که این موضوع برای اقتصاد مشکل ساز است.

🔹موضوع حقوق های نجومی و فساد مدیریتی و اقتصادی هم در کشور داریم که مقابله جدی با آنها نشده است و نشان می دهد شعار های داده شده در عمل اتفاق نیفتاده است.

🔹تصادف قطار به عنوان امن ترین وسیله حمل و نقل با وجود گزارشی که وزیر راه در هفته دولت به مقام معظم رهبری دادند و گفتند قطارهای ما با سیستمی مجهز شدند که اگر خدای نکرده لوکوموتیوران قطار هم فوت کند اتفاقی رخ نخواهد داد و نشان داد که این حرف ادعا بود و هیچ تدبیری در اینجا اندیشیده نشده است و فقط گزارش داده اند.

🔹اگر قرار باشد همه گزارش ها اینگونه باشند و در عمل شاهد چنین اتفاق هایی بیفتد، باید چاره ای بیندیشیم. متاسفانه گزارش های مسئولان با آنچه در عمل رخ می دهد تفاوت وجود دارد.

🔹آیا با برداشتن رئیس راه آهن مشکل حل می شود. اگر این طور بود که با تغییر سه وزیر وزارت خانه هایی که با چالش همراه بودند مشکلشان حل می شد. چرا جوابگوی مردم نیستند؟ وزیر راه به جای اینکه ابتدا از مردم عذرخواهی کند منت می گذارد که سفر خارجی خودم را کنسل کردم. تا کی می خواهیم با مردم اینگونه حرف بزنیم؟

🔹از ابتدای این دولت همایش اربعین با جدیت امروزی و استقبال مردم مواجهه شد. بنده امسال از نزدیک حضور داشتم متاسفانه دولت در رابطه با راهپیمایی اربعین آن هزینه ای را که باید، انجام نمی دهد.

🔹بیش از ۲ میلیون نفر حضور پیدا کردند و هر سال بیشتر می شود چرا از همان سال گذشته که مشکلات وجود داشت فکری برای رفع آن نکردند ؟پارسال این اتفاقات بود و امسال هم باز تکرار شد آیا یکسال وقت کمی بود؟ چر مردم نمی توانند راحت تردد کنند؟ چرا مرز باید بسته شود؟

picsart_12-02-03-58-25

🔹گاز و برق مردم شمال سال قبل قطع شد امسال هم شاهد این قضیه بودیم، چرا مسئولان تدبیر نمی کنند من این حرف را نمی زنم خود مقام معظم رهبری هم این جمله را بیان کردند که مسئولان ما تدبیر ندارند.

🔹کنسرت موسیقی مبتذل یا یک سخنرانی لغو می شود مسئولان اعلام شرمساری می کنند، اما در کنار آن این اتفاقات فاجعه بار می افتد و تعداد زیادی از مسافران ما از بین می روند ودر شمال کشور مردم زیادی دچار مشکل می شوند اما از کنار آن راحت رد می شوند.

🔹حضرت امام(ره) کجا اعلام شرمساری می کردند؟ قبل از انقلاب فرمودند من به خاطر مصیبت هایی که به خانواده ها برای خاطرجوانانشان ایجاد شده اعلام شرمساری می کنم. اما مسئولان ما کجا اعلام شرمساری می کنند!؟

🔹همین سخنران قرار است ۱۶ آذر به کرمان سفر کند. اگر این سخنران بیاید و در کرمان سخنرانی کند مردم پی به این مطلب می برند که برخی از مسئولین ما غیرت دینی و اعتقادیشان را از دست داده اند.

🔹انشاء الله تا ۱۶ آذرماه برخی مسئولان ما حواسشان را جمع کنند وگرنه با مردم انقلابی و در صحنه ما طرف خواهند شد و نمی گذارند چنین اتفاقی رقم بخورد.

🔹کسی که اعلام کرده اگر امام رضا بود در این کنسرت ها شرکت می کرد کنسرت هایی که وقتی مدیرکل ارشاد قم فیلم یکی از آنها را دید از شدت خجالت و به خاطر مجوزی که داده بود استعفا کرد و رفت.

🔹غیرت دینی مردم و مسئولان مشهد باعث شد تا نگذارند این فرد سخنرانی کند. حالا باید دید غیرت دینی مسئولین استان ما چقدر است؟

🔹جمله ای اعلام کردند که جامعه روحانیت جیرفت موافقت خودشان را با سخنرانی این فرد اعلام کرده اند که این موضوع خلاف واقع است و چنین چیزی نیست. جامعه روحانیت مبارز جیرفت هیچ موضع مثبتی در رابطه با آمدن این آقا به کرمان ندارد.

🔹کنگره امریکا تحریم های ۱۰ ساله را علیه ایران تمدید کردند. مقام معظم رهبری فرمودند که این موضوع نقض برجام است و دولت امریکا نیز قرار است آن را تائید و قانون کند. باید حواسمان جمع باشد.

🔹 برجام هم برای ما فایده ای ندارد و هیچ خدمتی به نظام جمهوری اسلامی نکرده است.الان یکسال گذشته و اتفاقی نیفتاده و برجام بارها توسط امریکایی ها نقض شده است لذا ادامه آن نتیجه ای نخواهد داشت و مرور زمان همه چیز را روشن کرد.

🔹۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ با شهادت ۳ دانشجویی ما جنبش دانشجویی آغاز شد و این روز را روز دانشجو نامیدند که این جنبش تا کنون ادامه داشته است.

🔹امروزه دشمن به دنبال استحاله کردن دانشگاه های ما هست تا دانشجو انقلابی نباشد، امروزه دشمن به دنبال جدایی دین از سیاست در دانشگاه ها و نفوذ سیاسی در دانشگاه ها است.

🔹امام حسن عسکری مدت امامتشان کوتاه بود اما زمینه ساز برای دولت فرزندشان حضرت مهدی (عج) بودند.

🔹در این زمینه راهبردهایی داشتند: یکی راهبرد علمی بود، در میان خفقان حکومت عباسی اما شاگردانی تربیت کردند و به بلاد اسلامی فرستاند. راهبرد دوم ایجاد شبکه ارتباطی بوده است، راهبرد سوم فعالیت های سری سیاسی و دیگری آماده سازی شیعیان در زمان غیبت.

🔹دهه آخر صفر دهه وقف نامگذاری شده است که به همه واقفین و کارکنان اداره اوقاف عرض تبریک دارم. برای وقف کردن حتما با اهل فن و اداره اوقاف مشورت کنید تا بر اساس نیاز های روز جمعه وقف کنید، در این صورت استفاده بهینه تری از وقف صورت خواهد گرفت.

🔹 موسسه فرهنگی یادمان ولایت هرساله به پاس حضور مقام معظم رهبری در جیرفت در پایان آبان ماه جلسه ای را داشتند که امسال به علت همزمانی با دهه آخر سفر این مراسم همزمان با سالروز امامت امام زمان(عج) برگزار خواهد شد.

🔹نظام اسلامی جایگاه خودش را پیدا کرده و از لحاظ تکنولوژی نیز پیشرفت خوبی داشتیم و در خیابان های ما وسایل نقلیه فراوانی وجود دارد که متاسفانه برخی ها در داخل شهر چنان با سرعت رانندگی می کنند که گویا در خارج شهر هستند و متاسفانه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند حال آنکه باید سعی کنیم با مامورین راهنمایی رانندگی همکاری کنیم.

🔹آذرماه روز جهانی معلولین است. این طور نیست کسی که معلول است از رحمت خدا محروم بوده است و نباید با دید حقارت به معلولین نگاه کرد چه بسا خیلی از بلاهای ما با دعای همین معلولین رفع می شود. در جیرفت بیش از سه هزار نفر معلول داریم.

🔹باید درصدی از استخدامی ها طبق قانون حق معلولین باشد که با تحقیقات انجام شده به نظر می رسد این حق رعایت نمی شود، باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.