پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
گزارشی از اختتامیه هفتمین جشنواره یادمان ولایت:

مراسم یادمان همسایگی جیرفتی‌ها با رهبری برگزار شد+تصاویر

۱۹ آذر ,۱۳۹۵ ساعت: ۰۹:۰۱
کد مطلب : 60895 پرینت
 

مردم جیرفت با برگزاری مراسم یادمان ولایت روزهای خوب و خاطرات دوران حضور رهبر معظم انقلاب در دوران تبعید در جیرفت را با برنامه‌های فرهنگی و مذهبی مرور کردند تا این جشنواره بهانه‌ای برای تجدید عهد و پیمان جیرفتی‌ها با رهبر معظم انقلاب باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، درست ۳۸ سال پیش در زمان حکومت ستمشاهی یک عالم مجاهد تبعیدی وارد جیرفت شد و در خانه‌ای در شهر جیرفت ساکن شد، شهری محروم که تعدادی دیگر از روحانیان بنام کشور که به نوعی علیه رژیم فعالیت داشتند قبل از این عالم مجاهد به این شهر تبعید شده بودند.

روحانیانی چون املشی، شیرازی و ربانی دوره تبعید خود را در جیرفت می‌گذراندند. حضور سیدعلی خامنه‌ای عالم مجاهد مبارزی که از ایرانشهر به جیرفت تبعید شده بود در کنار دیگر روحانیان تبعیدی زمینه‌ای را فراهم کرد تا جیرفت به نوعی کانون مبارزان و فعالان انقلابی باشد.

*روزهای حضور طلبه تبعیدی از زبان مردم و مبارزان انقلابی جیرفت

حاج‌علی عسکری که از مبارزان بنام جیرفتی و از معتمدان بازار جیرفت بوده و هست، می‌گوید: مقام معظم رهبری و روحانیانی چون آیت‌الله ربانی، املشی و… به جیرفت تبعید شده بودند. من و حاجی محمدرضایی بازاری بودیم و همیشه مسجد می‌رفتیم و در اکثر جلسات قرآنی و مذهبی حضور داشتیم در جیرفت همه ما را می‌شناختند و می‌دانستند که ما مخالف شاه هستیم به همین خاطر رژیم همیشه مواظب ما بود.

وی عنوان داشت: اینها سبب می‌شد که نتوانیم به خانه روحانیان تبعیدی برویم و علنا با آنها حشر و نشر داشته باشیم و بیشتر آنها را در مسجد می‌دیدیم.

علیجان جلالی هم که در آن دوران راننده تاکسی بوده می‌گوید: زمانی که مقام معظم رهبری در آن دوران به جیرفت تبعید شده بودند را در یک ظهر تابستان در پیاده‌روی خیابان ژاندارمری جیرفت با ایشان برخورد کردم؛ چند روز بعد در حالی که در خیابان مسافر جابه‌جا می کردم در حوالی میدان شیر خورشید قدیم جیرفت دیدم ایشان ایستاده‌اند ، ایشان را سوار کردم و به مسجد جامع رساندم، نورانی بودن این سید مرا شیفته خود کرد بسیار زیبا و خوش‌اخلاق که در هر روز چند بار با ایشان برخورد کرده و به مسجد جامع جیرفت پایگاه انقلابیون می‌رساندم.

شریعتی هم که از مبارزان دوران انقلاب بوده حالا دیگر گرد سپیدی بر موهایش نشسته و می‌گوید: حضور این سید تبعیدی در جیرفت سبب شد تا جوانان و نوجوانان جیرفتی بتوانند مبارزات انقلابی خود را بهتر و با برنامه دنبال کنند.

شریعتی بیان کرد: سخنرانی‌ها و هدایت‌های ایشان چراغ راه مبارزان انقلابی در جیرفت بود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در همان دوران طاغوت هم بیشتر به کارهای فرهنگی تاکید داشتند تا مبارزه با سلاح.

حالا چند سال است که جیرفتی‌ها با برگزاری مراسم یادمان ولایت روزهای خوب و خاطرات آن دوران حضور رهبر معظم انقلاب را با برنامه‌های فرهنگی و مذهبی مرور می‌کنند تا این جشنواره بهانه‌ای باشد برای تجدید عهد و پیمان جیرفتی‌ها با رهبر معظم انقلاب که روزی سعادت میزبانی از ایشان را داشته‌اند.

امسال هم هفتمین مراسم یادمان ولایت با حضور قشرهای مختلف مردم جیرفت برگزار شد تا پرونده هشتمین یادمان باز شود.

گفتنی است این مراسم با حضور امیری اسفندقه شاعر برجسته کشور ، خوانندگی گلریز از خوانندگان حماسی نیز همراه بود.

گزارش از :علی سعیدی

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.