پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت:

برخی ناصحیح عدم موفقیت هسته‌ای را به نظارت رهبری ربط می‌دهند/فضای شهر و ادارات ما مناسب حال معلولین نیست

۱۹ آذر ,۱۳۹۵ ساعت: ۲۱:۳۲
کد مطلب : 60900 پرینت
 

امام جمعه جیرفت گفت: برخی مساله عدم موفقیت هسته‌ای را به نظارت مقام معظم رهبری ربط می‌دهند و این مسئله صحیح نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، مشروح بیانات حجت الاسلام والمسلمین رضا کرمی پور در خطبه های نماز جمعه ۱۹ آذر ماه جیرفت به شرح ذیل است:

🔹امام زمان (عج) فرمودند: دو گروه از مردم هستند که ما را آزار و اذیت می دهند. اول گروهی از شیعیان جاهل ما هستند که هرچیزی را به زبان می آورند و هرجایی می روند، هرکاری را انجام می دهند و هرچیزی را می شنوند. گروه دوم کسانی هستند که دین آنها اندازه بال پشه استقامت ندارد.

🔹در دوران غیبت کبری چکار می توانیم انجام بدهیم تا سرباز واقعی امام زمان باشیم؟
۱- انجام واجبات و ترک محرمات
۲- یاد امام زمان بودن به صورت مدوام . آیا ما روزانه ساعتی را با امام زمان (علیه السلام) خلوت می کنیم؟
۳- توسل به اهل بیت، بدون توسل کار به جایی نخواهد رسید.
۴- پر کردن اوقات فراغت. نباید اوقات فراغتمان را به بطالت بگذرانیم. اگر سواد داریم در اوقات فراغت مطالعتمان را زیاد تر کنیم.

🔹اگر بخواهیم خدا را بشناسیم باید ابتدا حجت خدا را بشناسیم. البته شناخت امام به این سادگی هم نیست که بتوان با دو تا کتاب به آن رسید.
🔹۲۰ آذر سال ۶۰ شهادت سومین شهید محراب آیت الله دستغیب است. از ویژگی های ایشان می توان به نماز اول وقت بود، ساده زیستی، ارادت ویژه به اهل بیت، اخلاق بسیار خوب، نطق بیان خوب اشاره کرد.

🔹ما مسلمانان سرمایه های خوبی داریم و نباید بینمان اختلاف باشد. ما همگی به توحید و معاد و نبوت اعتقاد داریم، تنها در جانشینی پیامبر اختلاف داریم که این موضوع به بیگانگان ارتباطی ندارد و ما خودمان این موضوع را می توانیم با هم بحث و حل کنیم.

🔹متاسفانه امروزه بیگانگان دارند از این موضوع سوء استفاده می کنند و مسلمانان را به جان همدیگر انداختند. خود چهار فرقه اهل تسنن نیز با هم اختلاف دارند اما با هم کنار می آیند.

🔹حضرت امام خمینی می فرمایند: کسانی که می خواهند بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند اصلا مسلمان نیستند.

🔹مقام معظم رهبری فرمودند: به مقدسات اهل سنت نباید توهین کرد. اهل سنت نیز نباید به مقدسات شیعه توهین کنند.

🔹متاسفانه برخی ها می گویند که در چهار دیواری و جلسات خصوصی خودمان می توانیم حرفهایی بزنیم؟ نه این کار نیز صلاح نیست. ما اگر ادعای وحدت داریم باید آن را در عمل هم نشان دهیم.

🔹برگزاری برخی جلسات همچون عید الزهرا یا هرچیزی دیگری که در آن به مقدسات اهل سنت توهین شود خلاف وحدت مسلمانان و بر خلاف مصلحت ما است. با شعار دادن و توهین کردن به مقدسات مشکلی حل نخواهد شد و اینکار سودی ندارد.

🔹هرچه اختلافات ما بیشتر شود بهره آن را انگلیس و کشورهای مستکبر می برند. می بینید که اکنون انگلیس برخی از آخوند های درباری را که دور ملکه انگلیس می چرند در کشور خودش جمع کرده و آنها را به عنوان شیعه ناب و مرجع معرفی و مراجع ما را منحرف و ما را نادان می دانند.

🔹هر شخصی که برای امریکا ضرر داشته باشد از لحاظ آنها بشر نیست و حقوقی ندارد.

🔹برجام بار دیگر ثابت کرد که نمی توان به امریکا در هیچ موضوعی اعتماد کرد.

🔹افرادی که امروزه به امریکا اعتماد دارند یا از اهداف امام خمینی دست برداشتند یا کسانی هستند که در انقلابی بودن خود شک دارند یا بعضی ها هستند که دنبال مسیر دیگری برای انقلاب هستند.

🔹مقام معظم رهبری فرمودند: تجربه مذاکرات هسته ای نشان داد که اگر ما در مقابل امریکا کوتاه بیاییم امریکا دست از نقش مخرب خود بر نخواهد داشت.

🔹در سال ۹۲ (شروع دولت) آقا فرمودند مواظب باشید که لبخند فریب گرانه دشمن شما را دچار خطا نکنند.

🔹امروزه می گویند مذاکرات تماماً با هماهنگی مقام معظم رهبری بوده است. اگر برجام چیزی برای ما داشت می گفتند شبانه روز زحمت کشیدیم و آن را به مردم هدیه دادیم اما الان که چیزی در برجام در نیامده آن را به گردن مقام معظم رهبری انداختند.

🔹مردم خوب قضاوت خواهند کرد و اینظور نیست که این حرف تاثیری در دیدگاه مردم بگذارد.

🔹مقام معظم رهبری بارها فرمودند که به امریکا اعتماد نکنید اما آقایان اعتماد کردند.

🔹مرد باشید حالا که خطا کردید اشتباه خود را بپذیرید نه اینکه بگویند مذاکرات زیر نظر مقام معظم رهبری بودند. آقا فرمودند من در جزئیات مذاکرات دخالتی ندارم.

🔹برخی ها می گویند همان ۲۰ دقیقه ای هم که مجلس برای برجام وقت گذاشت نیازی نبود.

🔹دولت گفتند ما می خواهیم با دشمن مذاکره کنیم آقا گفتند به جایی نخواهید رسید اما به دولت احترام گذاشتند و اجازه این کار را دادند تا مذاکرات صورت گیرد.

🔹آن زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند که من به امریکا اعتماد ندارم و به مذاکرات خوشبین نیستم چرا حرف ایشان را قبول نکردید. و اون موقع این حرفها را نمی زدید.

🔹هفته گذشته با تعدادی از معلولین نشستی داشتم که گلایه های زیادی از مسئولین داشتند که فضای شهر و ادارات ما مناسب حال معلولین نیست.

🔹در بحث اشتغال مصوب شده است که سه درصد آنها به معلولین اختصاص یابد خوب است که مسئولین در این زمینه آماری ارائه نمایند.

انتهای پیم/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.