پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
از 11 تا 16 دی ماه :

چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان برگزار می شود

۲۳ آذر ,۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۳۱
کد مطلب : 61095 پرینت
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‎شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ،حسین اسحاقی در نشست خبری اظهار داشت: باید در راستای ارتقای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … منطقه جنوب کرمان رسانه‎ها و مسؤولان وحدت و همدلی داشته باشند.

سفر وزیر ارشاد به جنوب کرمان

وی ثبات و آرامش را به عنوان پیش‎نیاز توسعه در حوزه فعالیت‎های فرهنگی دانست و بیان داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جنوب کرمان به عنوان یک منطقه ویژه فرهنگی نام بردند و قول مساعد دادند که تا پایان سال به این منطقه سفر کنند.

اسحاقی با بیان اینکه عدالت فرهنگی تا حدودی در کشور موفق بوده و نمود پیدا کرده است، تصریح کرد: پرهیز از هر گونه اقدام تنش‎زا و سیاسی شدن، تأکید بر تلاش حداکثری برای رفع دغدغه‎های مقام معظم رهبری و عمل به دو اصل اعتدال و وفاق، اصلاح نیروی انسانی و زیرساخت‎های فرهنگی و … از جمله برنامه‎های وزارت ارشاد است که به استان‎ها ابلاغ شد.

وی افزود: چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان از ۱۱ تا ۱۶ دی ماه در محل حسینیه شهدای جیرفت متفاوت از سال‎های گذشته و با رویکردی جدید برگزار می‎شود.

اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان یارانه به نمایشگاه کتاب 

اسحاقی عنوان کرد: ۳۰۰ میلیون تومان یارانه به نمایشگاه کتاب جنوب کرمان اختصاص یافته که در صورت استقبال از سوی مردم تا ۵۰۰ میلیون تومان قابل افزایش است.

حضور ۴۰۰ ناشر در نمایشگاه کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به اینکه بانک شهر به عنوان بانک عامل اقدام به توزیع بن کتاب در این نمایشگاه می‎کند، ادامه داد: ۳۵۰ تا ۴۰۰ ناشر امسال در نمایشگاه کتاب جنوب کرمان حضور پیدا می‎کند.

وی گفت: نخستین کار در حوزه برگزاری این نمایشگاه نیازسنجی از دانشگاه‎های جنوب کرمان بود تا بتوانیم با استفاده از ناشران برجسته نیازهای تخصصی اندیشمندان، فرهیختگان و کتاب‎خوانان حرفه‎ای را برطرف کنیم بر همین اساس ۲۵ ناشر مهم و کاربردی کشوری در این نمایشگاه حضور پیدا می‎کنند.

اسحاقی خاطرنشان کرد: اگر در سال جاری سطح خرید مردم افزایش یابد با برگزاری نمایشگاه‎های بهتر در سال‎های آینده شاهد افزایش سطح ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‎خوانی در منطقه هستیم.

وی اظهار داشت: آیین افتتاحیه نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اختتامیه آن نیز با حضور استاندار کرمان برگزار می‎شود.

اسحاقی غرفه اقتصاد مقاومتی را غرفه ویژه نمایشگاه ذکر و اضافه کرد: با توجه به اینکه در دولت تدبیر و امید جنوب کرمان به ویژه شهرستان قلعه‎گنج به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی شناخته شده است، چنین غرفه‎ای را ایجاد می‎کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ادامه داد: استاندار کرمان از مستقل شدن ردیف بودجه این منطقه در سال آینده خبر داد که از برکات سفر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری است.

وی با اشاره به اینکه باید بخش فرهنگی نیز متناسب به اقتصاد توسعه پیدا کند، بیان داشت: بر همین اساس در غرفه اقتصاد مقاومتی دستگاه‎های اجرایی که در این بخش کار کردند، گزارش فعالیت‎های خود را به مردم ارائه می‎کنند و همچنین نشست‎هایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه‎های مختلف محیط زیست، کشاورزی، فرهنگ، اقتصاد و … برگزار می‎شود.

اسحاقی با بیان اینکه به تشکیل کمیته رسانه در نمایشگاه کتاب به طور ویژه پرداخته می‎شود، تصریح کرد: همچنین اتاق خبر در نمایشگاه اختصاص داده می‎شود تا به راحتی خبرنگاران گزارش‎ها و اخبار خود را تهیه کرده و در اسرع وقت در اختیار مردم قرار دهند.

فضای مجازی معجزه قرن حاضر

وی فضای مجازی را معجزه قرن حاضر دانست و افزود: باید تلاش کرد تا از این فضا به نحو مطلوب و شایسته برای ارتقای فعالیت‎های مختلف استفاده کرد.

اسحاقی از تشکیل کمیته ایثار و شهادت در نمایشگاه کتاب خبر داد و عنوان کرد: باید این فرهنگ را در سطح جامعه ترویج داد بر همین اساس از خانواده‎های شهدای فرهنگ و رسانه نیز تجلیل می‎شود.

معرفی هفت شهرستان‎ جنوب کرمان در نمایشگاه 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به تشکیل کمیته فعالیت‎های جنبی نمایشگاه کتاب ادامه داد: باید نمایشگاه را به یک تفرجگاه فرهنگی و معنوی برای مردم تبدیل کرد تا بتوانند از ظرفیت آن حداکثر استفاده را ببرند.

وی با بیان اینکه کمیته فعالیت‎های جنبی در سه زمان صبح، عصر و شب برگزار می‎شود، گفت: بر همین اساس بخش شبانه به شناسایی و معرفی هفت شهرستان‎ منطقه جنوب کرمان اختصاص می‎یابد.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.