پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
واکنش امام جمعه جیرفت در خصوص سخنان استاندار کرمان در همایش وحدت:

هیچ کس حق ندارد به ائمه جمعه بگوید چه بگویند و چه نگویند/پیرامون سخنان استاندار در مورد جهل مردم فعلا چیزی نمی گویم

۲۷ آذر ,۱۳۹۵ ساعت: ۰۱:۲۴
کد مطلب : 61135 پرینت
 

نماینده ولی فقیه در شهرستان جیرفت بیان کرد: در مورد نکته دیگری که استاندار در مورد جهل مردم گفتند فعلا چیزی نمی گویم تا ببینم دلسوزان جنوب، مسئولان فرهنگی و رسانه ها چه اقدامی را انجام می دهند و سپس من هم نظر خودم را خواهم گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، حجت‌الاسلام رضا کرمی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته جیرفت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان فرمودند یکی از مسائل مهم روز ما برجام و از آن مهمتر بعد از برجام است.

امام جمعه جیرفت با بیان اینکه با اتفاقات اخیر معلوم شد که چرا مقام معظم رهبری چنین سخنی فرمودند اظهار داشت: برجام یک هندوانه دربسته بود که برای مردم ناشناخته بود اما این روزها این هندوانه بریده شده است و محتوای آن مشخص است که دشمن چکار می کند و دوست چکار می کند.

وی با ابراز گلایه از سخنان استاندار کرمان که اخیرا گفته اند ائمه جمعه و روحانیون در مورد برجام صحبت نکنند تصریح کرد: ایراد را به ما نگیرید اگر توانش را دارید به مقام معطم رهبری ایراد بگیرید که مرتب در مورد برجام صحبت می کنند.

حجت‌الاسلام کرمی‌پور با بیان اینکه ائمه جمعه تبیین گر بیانات مقام معظم رهبری هستند خاطرنشان کرد: من بررسی کردم حضرت آقا در این چند سال بیش از پانصد مرتبه واژه مذاکره و بیش از صد بار واژه برجام را در بیانتشان بکار برده اند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان جیرفت اظهار داشت: امام جمعه در خطبه های خودش محدود به مکان و زمان نیست که فقط در محدوده استان، شهر یا بخش خودش حرف بزند امام جمعه باید در خطبه های خودش پیرامون جهان اسلام از جمله سوریه و عراق و مستکبران جهان همچون امریکا و سایرین صحبت کند.

وی تاکید کرد: هیچ کس در هر پست و مقامی حق ندارد برای روحانیت مبارز، اصیل، انقلابی و ائمه جمعه بگوید در خطبه ها چه چیزی گفته شود و چه چیزی گفته نشود.
حجت‌الاسلام کرمی‌پور اظهار داشت: اگر برجام باری برای ملت داشت، همه را تشویق می کردید در مورد آن صحبت کنند.

امام جمعه جیرفت بیان کرد: این که برجام برای ما چیزی نداشت تنها سخن ما نیست بلکه سخن خود دولتمردان همچون رئیس بانک مرکزی، معاون وزیرخارجه و … نیز هست و مردم نیز همه چیز را دیدند.

وی خاطرنشان کرد: استاندار محترم می گویند در مورد برجام صحبت نکنید بلکه در مورد اقتصاد مقاومتی صحبت کنید. ما در مورد اقتصاد مقاومتی صحبت کردیم الان نوبت شما مسئولان است که به مردم گزارش دهید که چکار کرده اید.

حجت‌الاسلام کرمی‌پور افزود: از سال ۹۲ مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای روی اقتصاد مقاومتی داشتند اما متاسفانه اقدام درستی صورت نگرفت لذا ایشان امسال را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان جیرفت بیان کرد: در مورد نکته دیگری که استاندار در مورد جهل مردم گفتند فعلا چیزی نمی گویم تا ببینم دلسوزان جنوب، مسئولان فرهنگی و رسانه ها چه اقدامی را انجام می دهند و سپس من هم نظر خودم را خواهم گفت.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: نماز در کشور جایگاه شایسته خودش قرار ندارد و اصولا برگزاری اجلاس اگر در همین حد باقی بماند اثر چندانی نداشته و ندارد.

حجت الاسلام کرمی پور خاطرنشان کرد: حدود ۴۰-۵۰ روز قبل سمینار نماز با حضور مسئولین جنوب استان و استاندار محترم در کهنوج برگزار شد اما من خودم در شهرستان جیرفت توی سه جلسه حضور داشتم که وقت نماز شد مسئولین استانی در جلسه بودند و استاندار محترم هم در جلسه صحبت می کرد اما جلسه را برای نماز تعطیل نکردند.

امام جمعه جیرفت با اشاره به اینکه در یکی از جلسات تا نیم ساعت بعد از اذان هم صحبت کردند تصریح کرد: مسئولان ما دلشان خوش است که اجلاس نماز برگزار می کنند اما خودشان در جلسات به این موضوع اهمیت نمی دهند.

وی تاکید کرد: این اجلاس ها فایده ندارد، اینها مسخره کردن نماز است و نتیجه عکس می دهد.

حجت الاسلام کرمی پور اظهار داشت: آقا در دیدار با علمای عراق فرمودند در هیچ موضوعی به امریکایی ها اعتماد نکنید و هیچگاه فریب آنها را نخورد چون آنها همواره با اقتدار کشورهای اسلامی مخالف هستند و ما این را تجربه کردیم.

امام جمعه جیرفت با بیان اینکه شهر حلب با مذاکره آزاد نشد با مقاومت آزاد شد خاطرنشان کرد: متاسفانه نزدیک چهار ماه است که دستگاه دیپلماسی ما سوریه را ترک کرده است و سفیری آنجا ندارد و نیروهای ما بدون دستگاه دیپلماسی دارن مقاومت می کنند. در حالیکه اینها باید پشتوانه ای برای نیروهای ما باشند.

وی اظهار داشت: جشن تکلیفی که مقام معظم رهبری برگزار کرده اند برای همه مسئولان ما خصوصاً آموزش و پرورش پیام داشت که نباید جشن تکلیف صوری برگزار شود.

حجت الاسلام کرمی پور با بیان اینکه جشن تکلیف معنایش نیست که یک چادری یا کیفی برای دانش آموز بخریم و بعد او را رها کنیم تاکید کرد: نفوذ دشمن رو دانش آموزان ما جدی است و باید چاره ای اندیشیده شود.

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 
  1. ایمان گفت:

    وقتی امام جمعه ها را توی مثلث گذاشتند ، بایستی مدام از برکات مثلث گفت و تعریف و تمجید کرد .

  2. روزبه گفت:

    اقای محترم لطفا نهج البلاغه را بخوان بعد بیا این حرف ها بزن

  3. مروان گفت:

    روزبه هر چه که نهج البلاغه را می خوانم و جلو می روم ، تازه متوجه می شوم چه قدر فاصله و تفاوت است بین مدیر و مسئولی که حضرت علی می خواهد تا مدیرانی که پر ادعا و منت و فخر دارند و هیچ انتقادی را برنمی تایند تا به رسد به مخالفت با موضوعی . مدام به تعریف از خود می پردازند و همه چیز را در قالب پول می بیننند . تو اگر چیز دیگری در نهج البلاغه می بینی ما را هم روشن بفرما .

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.