پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
امام جمعه شهرستان عنبرآباد :

آقای رییس جمهور ، الان وقت ارائه کارنامه دولت است ، نه طرح های انتخاباتی/عنبرآباد چه جایگاهی در مثلث توسعه اقتصادی دارد؟

۳ دی ,۱۳۹۵ ساعت: ۱۶:۴۹
کد مطلب : 61246 پرینت
 

امام جمعه شهرستان عنبرآباد خطاب به رییس جمهور گفت: آقای رییس جمهور، الان وقت ارائه کارنامه دولت است، نه وقت دادن وعده های جدید در قالب منشور حقوق شهروندی که نه طرح بوده و نه لایحه بلکه صرف کاری تبلیغاتی و انتخاباتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، حجت الاسلام والمسلمین رضا سالاری  در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: بنابر روایتی از پیامبر اخلاق و تقوا، برای هر چیزی جایگاهی است و جایگاه تقوا، دلهای عارفان و کسانی که به خدا نزدیکند است.

امام جمعه شهرستان عنبرآباد در باب ارزش کتاب نهج البلاغه گفت: بعد از کلام وحی و کلام گهر بار نبی مکرم اسلام، متقن ترین کلام که دلهای عموم مسلمین خصوصا شیعیان را آرام می کند کلام نافذ مولا امام علی(ع) در نهج البلاغه است.

وی افزود: سید رضی(ره) این فقیه ارزشمند، کتاب ارزشمند نهج البلاغه را در اواخر قرن چهارم، سال ۴۰۰ قمری گردآوری کرد و به سه بخش؛ خطبه ها، که ۲۴۱ خطبه، نامه ها که ۷۹ نامه و ۴۸۰ حکمت تقسیم بندی می کند.

حجت الاسلام سالاری در باب سندیت نهج البلاغه گفت: دانشمند معاصر به نام عرشی هندی، کتابی را با استفاده از علوم حدیثی در باب سندیت نوشته است که اصل کتاب نهج البلاغه و احادیث آن را به اثبات رسانده است.

امام جمعه عنبرآباد در باب جامعیت نهج البلاغه گفت: از معارف بلند و مبانی شناخت و معرفت خداوند، شامل توحید و یگانگی خدا گرفته تا مباحث منطقی، فلسفی، کلامی، مفاهیم کلیدی، معارف دینی و فلسفه سیاسی به این کتاب ارزشمند، جامعیت خاصی بخشیده است.

وی افزود: نگاه امیرالمؤمنین(ع) به جامعه و حقوق انسانها نگاهی ژرف و عمیق است نه این دستوری که اخیرا رییس جمهور در باب منشور حقوق شهروندی داده است.

ایشان در ادامه ابراز داشت: مسولین باید از این نگاه امام علی(ع) که حاضر نیست از بیت المال حتی به برادر خود ببخشد و با آوردن آتش نزد او وی را متنبه ساخت درس بگیرند.

وی خطاب به رییس جمهور گفت: آقای رییس جمهور، الان وقت ارائه کارنامه دولت است، نه وقت دادن وعده های جدید در قالب منشور حقوق شهروندی که نه طرح بوده و نه لایحه بلکه صرف کاری تبلیغاتی و انتخاباتی است.

حجت الاسلام سالاری با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) گفت: مرحوم علامه کاشف الغطاء جمله ای درباره حضرت مسیح دارد که می گوید “اگر تعریف و تمجید قرآن، درباره حضرت مریم(س) و حضرت مسیح(ع) نبود، جهانیان به عظمت و قداست این دو شخصیت بزرگ دست نمی یافتند.

وی با اشاره به آستانه روز عظیم ۹ دی گفت: ۹ دیماه سال ۸۸ روز بصیرت و روز پیوند آحاد ملت با ولایت فقیه بود.

وی با اشاره به فرمایشی از امام علی(ع) مبنی بر دگرگونی شخصیت انسانها در حوادث می فرمایند: هر انسانی در شرایط متعادل مانند دریایی آرام است ولی همین دریای آرام طوفانی که شود فراز و فرود پیدا می کند و آنچه در خود پنهان داشته به منسه ظهور می رساند حال یا لولو و مرجان باشد و یا اشیاء پست.

امام جمعه عنبرآباد ضمن اشاره به فتنه های صدر اسلام تا فتن آخرالزمان گفت: در جامعه انقلابی و ولایی ما نفاق و درویی کار آسانی است لذا باید آزمون صورت گیرد تا چهره خادم و خائن برای مردم آشکار گردد.

وی با یادآوری فتنه بنی صدر، در اوایل انقلاب گفت: فتنه های بزرگی چون فتنه بنی صدر، فتنه ۷۸ و فتنه ۸۸ فراموش نشدنی است گرچه هنوز بعضی وقتی صدای بصیرت سیاسی را می شنوند بر می آشوبند.

وی ابراز داشت: فتنه گران را باید در صف جاهلان لجوج دانست و یا در صف ضد انقلابان داخلی.

سالاری با بیان اینکه این ملت بود که حماسه ۹ دی را خلق کرد گفت: واقعه ۹ دی منبعث از عاشورای حسینی است و تا ابد در تقویم انقلاب و برای همیشه در حافظه ملت ما خواهد ماند.

وی با ابراز اینکه در هر فتنه ای ولایت فقیه میزان است گفت: در فتنه جمل امام علی(ع) میزان بود و در فتنه های آخر الزمان حضرت امام زمان(عج) میزان است لذا در دوران غیبت حضرت، ولی فقیه زمان میزان است.

ایشان گفت: در فتنه ۸۸ ولایت، پرچم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) میزان بود که به ساحت مقدس آنها هتاکی شد.

وی افزود: اشک نایب امام زمان(عج) آبی بود بر آتش فتنه گران و خطابی بود به امام زمان.

سالاری ولایت فقیه را عمود انقلاب برشمرد و گفت: نقش ولایت فقیه را در مهار امواج سهمگین، بارها تجربه کرده ایم لذا مردم آگاه، تضعیف ولایت فقیه را تضعیف ولایت معصومین می دانند.

وی با دعوت از آحاد مردم جهت شرکت در راهپیمایی عظیم روز ۹ دی ابراز داشت: ملت ولایتمدار عنبرآباد با بیعت مجدد با رهبر خویش و آرمانهای امام و شهداء، بر خیال های باطل فتنه گران خط بطلان خواهند کشید.

وی پیام اصلی آزادی حلب را پیروزی مقاومت بر مدافعان تروریست ها دانست و با تبریک آزادی حلب از چنگال تروریست ها گفت: ان شاءالله با دعای شما نماز گزاران، بزودی شاهد آزادی دیگر شهرهای سوریه و عراق من جمله فلوجه و حتی قدس شریف نیز خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان عنبرآباد با انتقاد از اهمال کاری دولت، قوه قضاییه و مسولین زیربط در قضیه فیش های نجومی گفت: ملت و رهبری عزیز همچنان منتظر برخورد با قضیه سوال برانگیز حقوق های نجومی هستند.

وی گفت: مسولین محترم، باید کشور را از فضای اشرافی گری بیرون بیاورند و حقوق های نجومی را به بیت المال برگردانند چرا که قضیه اختلاس ها دارد به شهرهای کوچک نیز می رسد.

امام جمعه عنبرآباد گفت: چرا برخی توجیه می کنند که این سهم ما از انقلاب است باید بگویم شما غلط کردید، مگر شما چه کار کردید برای انقلاب که سهم بخواهید آن مادر و پدری که چهار فرزند را فدای انقلاب کرده ادعای سهم خواهی نمی کند آنگاه شما سهم می خواهید؟؟!.

وی پاسخ نقض عهد طرف مقابل در برجام را قانع کننده ندانست و افزود: نقض عهد طرف مقابل در برجام، از سوی مسولین امر نقض عهد ما و نقض عهد جمهوری اسلامی ایران است.

سالاری خطاب به دستگاه دیپلماسی و مسولین برجام گفت: شما هم پیمان با آنها را نقض کنید چرا می ترسید؟ چرا که امروز برجام مثل قالب یخ در حال آب شدن است نباید بیش از این غرور ملی زیر پا گذاشته شود.

امام جمعه عنبرآباد گفت: کلید حل مشکلات اقتصادی در نیویورک، لوزان و انگلیس نیست بلکه تجربه نشان داده، با تولید و ابزارهای سیاستهای اقتصادی این قفل باز می شود.

وی گفت: در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار محترم کرمان برگزار شد از طرف امام جمعه عنبرآباد گفته شد: گفتمان اقتصاد مقاومتی باید فراگیر شود و باید برای نیازهای اساسی من جمله شغل و رفاه مردم چاره ای اساسی اندیشیده شود.

وی گفت: در آن جلسه پرسیده شد، شهرستان عنبرآباد چه جایگاهی در مثلث توسعه اقتصادی در جنوب استان دارد؟ و در این مدت چه تعداد سرمایه گذار در شهرستان ورود پیدا کرده است؟

وی در ادامه گفت: از استاندار محترم سوال شد که برای آلوده شدن خاک غنی و خوب جنوب که با سموم شیمایی آلوده شده و آینده کشاورزی را تحت الشعاع قرار می دهد چه تدبیری اندیشیده شده است؟

ایشان با انتقاد از برخی جراید و سایت های خبری گفت: برخی از اصحاب رسانه متاسفانه صحبت های من را کم و زیاد می نویسند و یا جملات را بر عکس جلوه می دهند که این در شان آنان نمی باشد.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 
  1. فلنچی گفت:

    اندشیده شد ه است . آینده کشاورزی با تشکیل گروه واتساپ و توزیع آجیل شب یلدا رو به امید و روشنی است .

  2. سام گفت:

    من اومدم عنبراباد امکاناتش در حد صفر نه بیمارستان درست و نه یک خیابان تمیز نمی دونم که به این ده اسم شهر گذاشته

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.