پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
حجت الاسلام کرمی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته جیرفت:

لزوم رسیدگی به اختلاس در دانشگاه پزشکی جیرفت/ بعد از جنگ تحمیلی بزرگترین چالش نظام ، فتنه ۸۸ بود

۳ دی ,۱۳۹۵ ساعت: ۱۸:۴۴
کد مطلب : 61267 پرینت
 

امام جمعه جیرفت به اختلاس‌های صورت گرفته در جیرفت اشاره کرد و گفت: باید به اختلاس در دانشگاه پزشکی رسیدگی شود تا دیگر شاهد این موارد نباشیم، اختلاس‌های جیرفت ثمره برخورد دولت در زمینه حقوق‌های نجومی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، مشروح بیانات حجت الاسلام والمسلمین رضا کرمی پور در خطبه های نماز جمعه سوم دی ماه جیرفت به شرح ذیل است:

🔹 خداوند در قرآن فرموده است: پرهیز کنید از فتنه هایی که دامن گیر یک عده خاصی نیستند. یعنی اینطور نیست که فتنه فقط دامن کسانی که بانی او هستند را بگیرد.

🔹 جایی که فتنه ای شکل بگیرد و مومنین دفاع نکنند، مومنین هم به آتش فتنه خواهند سوخت.

🔹 یکی از راه های ایجاد فتنه عدم اطاعت از پیامبر و رهبر جامعه اسلامی است.

🔹 ساده گرفتن پیام های رهبری باعث ایجاد فتنه می شود. اگر در زمان ائمه مردم به حرفشان گوش می دادند آن فتنه ها شکل نمی گرفت.

🔹 حضرت علی(علیه السلام) در نهج البلاغه در حکمت اول می فرمایند: در فتنه باید خیلی هوشیار و مثل بچه شتر ۲ ساله باشید که نه پشتی دارد سوار او شوند و نه شیر دارد که او را بدوشند.

🔹 یکی از اصلی ترین ابزار های دشمن برای درست کردن فتنه، استفاده کردن از منافقین است. لذا شعار مرگ بر منافقین یک شعار کلیدی است که ریشه قرآنی دارد.

🔹 اجتماع ولایی پرشور و حماسه آفرین مردم جیرفت روز پنجشنبه ۹ دیماه در مقابل فرمانداری برگزار خواهد شد.

🔹 از ۹دیماه تا ۱۹ دیماه (سالروز قیام مردم قم) به عنوان دهه بصیرت نامگذاری شده است.

🔹 بصیرت یعنی روشنی باطن، یعنی تشخیص حق از باطل، بصیرت مانند چراغ مه شکن است در هنگام رانندگی.

🔹 بعضی افراد ممکن است غرضی هم نداشته باشد اما به علت عدم بصیرت از مسیر حق منحرف می شوند.

🔹 جامعه ای که بصیرت داشته باشد دشمن نمی تواند در آن نفوذ کند.

🔹 در زمان فتنه ۸۸ یک عده ای در ابتدای بصیرت نداشتند اما با گذشت زمان متوجه شدند و از مسیر اشتباه خود برگشتند و حتی علیه فتنه گران تظاهرات کردند.

🔹 گناه بزرگ سران فتنه این بود که باعث شدند پس از سال ها عناصر ضد انقلاب که در سوراخ موش بودن بیایند در کف خیابان ها و خودی نشان دهند.

🔹 کسانی که دم از رفع حصر سران فتنه می زنند بدانند اگر زمان امام خمینی (ره) بود و این اتفاقات رقم می خورد سر اینها بالای دار بود اما امروزه رافت اسلامی شامل سران فتنه شده است.

🔹 در جریان اتفاقات بیت قائم مقام رهبری امام خمینی به کمتر از اعدام آن فرد که برادر داماد قائم مقام رهبری بود قانع نشدند.

🔹 بعضی های مظلوم نمایی می کنند و می گویند سران فتنه نباید در حصر باشند، آیا شما درک نکردید که این افراد چه جنایتی کردند؟

🔹 بعد از جنگ تحمیلی بزرگترین چالش نظام فتنه ۸۸ بود.

🔹 فتنه گران کسانی بودن که عکس امام خمینی را پاره کردند و شعار دادند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است.

🔹 متاسفانه برخی از خواص و نزدیکان آنها به فتنه گران خط می دادند و هزینه های مالی آنها را تامین می کردند.

🔹 کار به جایی رسید که مقام معظم رهبری به یکی از این خواص بی بصیرت پیام دادند که الان مسئله انتخابات نیست و ارزش های انقلاب را زیر سوال بردند. چرا شما موضع گیری نمی کنید؟ اما باز هم سکوتشان را ادامه دادند.

🔹 سران فتنه کاش حداقل یک معذرت خواهی از مردم و خانواده شهدا می کردند، همین کار را هم نکردند با این وجود برخی ها توقع دارند که سران فتنه از حصر بیرون بیایند.

🔹 سه عنصر ایمان، اتحاد و بصیرت و عمل به منویات مقام معطم رهبری فتنه ۸۸ را از بین برد.

🔹کرمی‌پور به اختلاس‌های صورت گرفته در شهرستان جیرفت اشاره و تصریح کرد: باید به این مساله اختلاس رسیدگی شود تا دیگر شاهد این موارد نباشیم، اختلاس‌های جیرفت ثمره برخورد دولت در زمینه حقوق‌های نجومی است.

🔹 رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند حقوق‌های نجومی هجوم به ارزش‌هاست، لذا مسؤولان در این زمینه به مردم گزارش دهند، مسؤولان برای مردم تشریح کنند، این ۷۰۰ هزار شغل در استان‌ها و شهرستان‌ها کجا انجام شده است.

🔹 در هفته گذشته همایش “حقوق ملت در قانون اساسی” برگزار و منشور حقوق شهروندی در آن رونمایی شده است که چیز جدیدی نیست و توضیحاتی پیرامون اصول قانون اساسی است.

🔹 مسئولان کشوری و استانی بدانند که این منشور یک جزوه ای است و راحت می تواند در اختیار مردم قرار می گیرد و نیاز به برگزاری همایش های آنچنانی و هزینه های بی مورد از بیت المال نیست.

🔹 در این جلسه مسئولان گفتند ۷۰۰ هزار شغل سال ۹۵ در کشور ایجاد شده. اولا باید توضیح داده شود که هر استان و هر شهرستان چقدر شغل ایجاد شده است؟

🔹 آیا آمار وام هایی که بانک ها به برخی افراد برای مواردی همچون کشاورزی و صنعت با سود های آنچنانی داده شده است اما طرف در کار خودش ورشکست شده است و حتی نتوانسته اقساط وام خود را بدهد را جزء آمار اشتغال به حساب می آورید؟

🔹 مسئولان ادعا می کنند که اقتصاد ایران را نجات داده ایم. اولا بگویید منظور از اقتصاد ایران چیست؟ آیا اقتصاد موضوعی است که در موزه حبس شده و ما به آن دسترسی نداریم؟ اگر اینطور است که هیچی! اما اقتصادی که مردم و کارشناسان دارند می بینند چیزی غیر از این است.

🔹 می گویند بین رشد اقتصادی و اشتغال رابطه مستقیمی وجود دارد مسئولان ادعا دارند که رشد اقتصادی ما مثبت است اما از طرفی در هر سالی بیش از ۸۰۰۰ نفر به بیکاران ما اضافه می شود.

🔹 سقوط ارزش پول ما نیز هر روز بیشتر است. اینها نشانه هایی بر خلاف حرفهای مسئولان است.

🔹 برجام دست آوردی نداشت و از تنورش نانی سر سفره مردم نیامد.

🔹 آقایان گفتند هر روز که امضای برجام به تاخیر بیفتد فلان مقدار ضرر می کنیم حالا که بیش از یکسال از امضای برجام می گذرد مسئولان بگویند ما چقدر نفع بردیم؟

🔹 یکی از ماده های حقوق شهروندی دسترسی آزاد به اطلاعات است اما شما می بینید که در همین مذاکرات هسته ای برخی از نمایندگان ما از مذاکرات اطلاع نداشتند.

🔹 در همین قضیه حقوق های نجومی آیا مردم حق ندارند بدانند که این حقوق ها را چه کسانی از جیب ملت دریافت کردند و چرا با آنها برخورد نمی شود.

🔹 مشخص است که چه کسانی حقوق شهروندی را نقض می کنند.

🔹 از قرار معلوم مشکل اصلی مردم حقوق شهروندی است و مشکلات دیگری ندارند که الحمدالله دولت هم به این موضوع رسیدگی کرد!

🔹 الان وقت مطرح کردن حقوق شهروندی نیست باید مشکلات اصلی مردم را حل کرد. حقوق شهروندی در قانون اساسی ما آمده است.

🔹 انتظار مردم از رئیس جمهور این است که به وعده خودش در رابطه با سروسامان دادن به اقتصاد و اشتغال عمل کند.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.