پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
فرماندار جیرفت:

پایانه صادراتی جیرفت سال زراعی جاری به بهره برداری می رسد

۲ دی ,۱۳۹۵ ساعت: ۱۵:۳۸
کد مطلب : 61306 پرینت
 

احمد امینی روش با بیان اینکه پایانه صادراتی این شهرستان با بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است گفت: امیدواریم با جذب ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار تکمیلی، این طرح طی سال زراعی جاری به بهره برداری برسد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، فرماندار جیرفت روز پنج شنبه در نشست هماهنگی احداث طرح پایانه صادراتی جیرفت با بیان اینکه تقویت صادرات غیرنفتی همواره به عنوان یک راهبرد اولویت دار در برنامه های توسعه کشور و در راستای کاهش وابستگی به صادرات نفتی مطرح بوده است افزود: پایانه های صادراتی در تحقق این راهبرد نقشی اساسی ایفا می کند.
وی خاطرنشان کرد: پایانه­ های صادراتی را می توان در زمره زیرساخت های لجستیکی با رویکرد صادراتی طبقه بندی کرد که با هدف کاهش هزینه های صادراتی، تسهیل در امر دسترسی صادرکنندگان به بازارهای جهانی و افزایش رقابت پذیری محصولات تولید داخل فعالیت می کند.
وی با اشاره به اینکه سالانه ۵۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از جیرفت صادر می شود گفت: وجود پایانه صادراتی مجهز از نیازهای این شهرستان است و امیدواریم با راه اندازی این پایانه بتوانیم نیاز کشاورزان را تامین کنیم.
فرماندار جیرفت تصریح کرد: شهرک های صنعتی جیرفت در سال جاری بیشترین اعتبار را به نسبت سال های گذشته دریافت کرده و از این اعتبارات در زیرساخت های صنایع تولیدی و تبدیلی استفاده شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته‌بندی از جمله موانع موجود بر سر راه صادرات محصولات کشاورزی شهرستان جیرفت است که خوشبختانه با مساعدت دولت تدبیر و امید توانستیم گام های خوبی را در این مسیر برداریم.
وی گفت: هم اکنون این شهرستان در تولید محصولات باغی و کشاورزی هیچگونه مشکلی ندارد و مشکل اساسی ما ساماندهی محصولات کشاورزی و باغی خواهد بود که امیدواریم با راه اندازی این پایانه بتوانیم سازماندهی مناسبی را در این حوزه داشته باشیم.
امینی روش بیان کرد: طرح پایانه صادراتی جیرفت علاوه بر اینکه می تواند به توسعه جنوب کرمان کمک کند می تواند الگویی مناسب برای سایر استان ها باشد.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 
  1. ناصر گفت:

    پایانه صادراتی ؟

    نمی دانیم چرا ما هیچ کارمان با دیگر جاها نمی خواند. شرکتی زمین و جایگاهی با وام برای کارهای بازرگانی اش با روابطش در شهرک زیر اسم پایانه می گیرد و ما هم چنان بزرگ جلوه اش می دهیم که خودمان هم باور می کنیم .

    الگوئی برای سایر استان ها؟

    کاش حداقل این قدر هم اطلاع داشتید که سال ها است این پایانه ها در استان ها ، حساب شده و ضابطه مند کار می کنند

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.