پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
فتنه‌گران دیروز رانت خواران همیشگی:

لیدر فتنه گران ۵۰۰ میلیون دلار از سفر رییس جمهور به کرمان کاسب شد/ چرا وام چند میلیون دلاری کشاورزی را به غیر متخصصین می دهند؟

۱۵ دی ,۱۳۹۵ ساعت: ۱۴:۵۵
کد مطلب : 61460 پرینت
 

خیرا اخباری مبنی بر تحت فشار قرار گرفتن یکی از بانک های استان کرمان به منظور واگذاری تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری به جهت ایجاد ۷۵۰ هکتار گلخانه به یکی از حامیان فتنه ۸۸ از طریق یک شرکت سرمایه گذاری شنیده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، اخیرا اخباری مبنی بر تحت فشار قرار گرفتن یکی از بانک های استان کرمان به منظور واگذاری  تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری به جهت  ایجاد ۷۵۰ هکتار گلخانه به یکی از حامیان فتنه ۸۸ از طریق یک شرکت سرمایه گذاری شنیده می شود.
با مراجعه به سایت این موسسه سرمایه گذاری متوجه می شویم که زمینه فعالیت آن در امور گردشگری است هیچ فعالیت سرمایه گذاری کشاورزی به جز احداث فضای سبز از سوی آنها ثبت نشده است.
البته به گفته موسی غضنفرآبادی نماینده سابق مردم بم در مجلس شورای اسلامی در سالیان قبل سرمایه ای حدود ۷۰ میلیارد ریال به محکوم فتنه برای احداث گلخانه ها اختصاص پیدا کرد ولی پس از پرداخت  از روند کار و چگونگی اجرای آن دیگر اطلاعی پیدا نشد.
البته پیش از این هم گام های متوالی توسط این محکوم فتنه برای بهره برداری سیاسی و اقتصادی  به بهانه توسعه شهری،اشتغال زایی و …. شده بود که به دلیل سو مدیریت در برخی از این طرح ها به جای کارگران ایرانی کارگران چینی مشغول به فعالیت هستند .
لازم به ذکر است چند روز پس از سفر ریاست جمهوری و هیئت  همراه دولت یازدهم  در اردیبهشت ماه سال جاری بود که طرح پیشنهادی محکوم فتنه به منظور احداث « شهر کوچک دل عالم»در چند هزار هکتار زمین بین ماهان و جوپار با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر،  توسط احمد آبیار رییس سازمان بازرسی استان کرمان  رسانه ای شد.
آبیار در جلسه شورای حقوق بیت المال کرمان  اعلام کرده بود برخی از یقه سفیدان از ترس از دست دادن پستشان می خواهند شهر جدید دل عالم ساخته شود و همچنین  یدالله موحد رییس دادگستری کرمان که در این خصوص عنوان  داشته است که ، واگذاری چند هزار هکتار زمین به موسسه مولی الموحدین برای ساختن شهر جدید دل عالم خلاف قانون است.
این گزارش می افزاید که در این پروژه بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان هزینه باید  به منظور سرمایه گذاری زیر بنایی برای این پروژه مورد استفاده قرار گیرد که این مبلغ  صرفا به جهت تأمین زیر بناهای غیر از ساخت و ساز و مسکن و پروژه های تجاری می باشد.
گفتنی است هزینه کلی این پروژه  بیش از۳۰ هزار میلیارد تومان  می باشد که  به  بیست سال  سرمایه گذاری نیاز دارد.
ید الله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان یک ماه گذشته در شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کرمان  در مورد شهر دل عالم اعلام میکند که استان کرمان نظر مساعدی بر اجرای این پروژه ندارد و در جلسات متعددی که در این زمینه برگزار شده بر این مسئله تاکید شده که این طرح هیچ توجیهی ندارد و تاثیرات منفی غیرقابل جبرانی هم بر شهر کرمان و سه شهر اطراف آن می‌گذارد.
اما علی رغم موضع گیری های صورت گرفته نسبت به پروژه مذکور و با توجه به خسارات پیش بینی شده آن بر اراضی خواسته شده گمان این می رود که هم چنان اعضای این پروژه و شخص سخنگوی حزب کارگزان نسبت به احداث آن پیگیر هستند.

جریان  تمامیت خواه و فتنه گر دیروز هم چنان از طریق نفوذ ، رانت و سفارش درتلاش  است در لباس اقتصاد مقاومتی ، ضمن ثروت اندوزی ، پشتیبانی کننده اصلی جریان فتنه در استان باشند ، شواهد و مصادیق نشان می دهد که باز هم سفارش و رانت حزبی ، فامیلی و رایزنی مسئولین استانی و لطف پایتخت نشینان ، یکی از بانک های استان کرمان را تحت فشار قرار داده تا مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار وام به این مجرم واداده ی لیبرال بدهند، کسی که موسسه خیریه مولی الموحدین ،هفت باغ علوی و پروژه دل عالم را به برکت رانت حزبی بدست آورده است ، اما این بار، با مقاومت کارکنان متعهد ، دلسوز ، خدوم و انقلابی این بانک تاکنون نتوانسته است  این اعتبار را دریافت کند اعتباری که می تواند صدها روستا را آباد کند ، فقر و تنگدستی را ازچهره استان برباید. لذا بر ملت انقلابی و مسئولین متعهد واجب است به این گونه اقدامات فرصت طلبانه بها نداده و با قاطعیت جلوی این ویژه خواریهای بیت المال را بگیرند.

منبع: آرمان کرمان

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 
  1. حسین گفت:

    طبق ادعا رییس بانک کشاورزی جنوب بیشتر این تسهیلات بابت ۱۶۰ هکتارگلخانه از ۳۰۰ هکتار درجنوب کرمان است که توسط سهیل هم به صورتو یورو است که جای تعجب است این ۱۶۰ هکتار در جنوب کجایی وجه کی تعلق دارند و قطعا این تسهیلات بدون تایید سازمان کشاورزی نبوده است که باید این سازمان توضیح دهند۸۸

  2. یونس گفت:

    البته روشنی سالار مدیر بانک کشاورزی جنوب در روزنامه ای گفته اند ۵۰۰ میلیون یورو برای ۱۶۰ هکتار در جنوب و ۱۴۰ هکتار در شمال یورو ارزشش بیشتر از دلار است حتما گلخانه هایش هم سال ها قبل ساخته شده است .

  3. از اطلاع رسانی هاتون سپاسگزارم.

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.