پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 

کرمان در حال زمینه سازی ارسال محصولات کشاورزی به قطر است

۲۱ خرداد ,۱۳۹۶ ساعت: ۲۳:۳۳
کد مطلب : 63748 پرینت
 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه هم اکنون در حال مذاکره با تجاری از این استان هستیم تا نیازهای کشور قطر را برآورد کنند گفت: در صددیم زمینه ارسال محصولات کشاورزی این استان را به قطر فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما  ، سید مهدی طبیب زاده عصر شنبه در شورای گفت و گوی ۲ شهرستان عنبرآباد و جیرفت افزود: با توجه به محدودیت هایی که برای کشور قطر ایجاد شده بازار جدیدی برای محصولات استان کرمان فراهم شده است.
وی ادامه داد: درصدد هستیم تا بعد از بررسی های لازم، محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان و سایر ارقام مورد نیاز قطر را از استان کرمان به مقصد این کشور ارسال کنیم.
وی تصریح کرد: عمده محصولاتی که می تواند نیاز کشور قطر را برآورده کند آب معدنی، میوه، محصولات جالیزی و سایر مواد غذایی است.
وی ادامه داد: هم اکنون استان فارس در این زمینه پییشقدم است و توانسته محصولاتی را به قطر ارسال کند و استان کرمان هم بعد از بررسی های لازم اینکار را انجام خواهد داد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بیان کرد: هم اکنون با تجاری که با بازار این کشور در حال مراوده هستند در حال گفت و گو هستیم تا نیازهای خوراکی و کشاورزی این کشور را به ما اعلام کنند و زمینه ارسال محصولات استان کرمان از طریق فرودگاه جیرفت فراهم شود.
وی همچنین اظهار کرد: تنشی که در پی سخنان شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در مراسم پایان خدمت گروهی از سربازان این کشور در انتقاد از تروریستی خواندن حماس و حزب الله و تاکید بر نقش ایران در برقراری ثبات و امنیت منطقه ای، همچنین متهم کردن مدعیان مبارزه با تروریسم به تعصب مذهبی و عدم درک درست از اسلام واقعی، از سوم خرداد جاری بین دوحه و ریاض ایجاد شده، نه تنها کاهش نیافته، بلکه تشدید شده است.
وی ادامه داد: این موارد نه تنها به قطع روابط دیپلماتیک میان عربستان و قطر انجامیده بلکه در سایر کشورهای جهان عرب که عربستان با پول خود بر روی آنان نفوذ دارد نیز گسترش یافته است و تاکنون چهار کشور عربی روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده اند و این قطع ارتباط باعث ایجاد مشکلاتی در تامین مواد غذایی در این کششور ایجاد شده است.
هفت شهر جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، رودبار و فاریاب دارای سه میلیون و ۸۵۰ هزار هکتار مساحت و دارای اقلیم متنوعی است.
شهرستان جیرفت در جنوب استان کرمان دارای بزرگترین گلخانه طبیعی جهان است و سالانه ۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی به سایر نقاط کشور صادر می کند.
شهرستان جیرفت با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.