پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
یادداشت:

آه و نفرین زخم عقرب گزیدگی از اختلاس ها سر باز کرد

۱ تیر ,۱۳۹۶ ساعت: ۰۰:۰۷
کد مطلب : 63949 پرینت
 

از بین رفتن طفلان معصوم جنوب کرمانی در اثر عقرب گزیدگی و در برابر چشمان والدین خود آه و نفرینی را در برداشت که این زخم باعث باز شدن اختلاس ها در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، دیگر در کتاب های کودکان جنوب کرمانی به جای جمله بابا اب داد، باید نوشت: بابا دنبال کشتن عقرب رفت چرا که کشتن عقرب از نان شب واجب تر است و کودکان یکی پس از دیگری با زهر عقرب جان خود را در برابر چشمان والدینی که کاری نمی توانند کنند، از دست می دهند.
اری در سال ۲۰۱۷ میلادی هنوز در جنوب کرمان کودکان به دلیل عقرب گزیدگی جان خود را از دست می دهند که این جای تاسف دارد.
تصور کنید که اگر این اتفاق برای هر کدام یک از ما قرار باشد رخ دهد چیکار می کنیم؟ پاره تن مان در حالی جلویمان پر پر می زند و هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم، کاش پول های اختلاس مرهمی می شد بر جان ضعیف کودکان جنوب کرمانی در برابر زهر نیش عقرب ها
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بازپرس پرونده، اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی را با توجه به مدارک موجود از ابتدای رسیدگی به پرونده تاکنون تایید کرد)
به گفته رییس دادگستری جیرفت مبلغ ۴۴۵ میلیون ۷۰۰ هزار تومان از وجوه مورد اختلاس به بیت المال برگشت داده شده است، اگر این پول برای تحقیق در زمینه زهر عقرب های منطقه جنوب کرمان هزینه می شد دیگر شاهد پر پر شدن کودکان جنوب کرمانی نمی بودیم.
حضرت امام خمینی(ره) در جای جای بیانات و توصیه های خود، بر توجه ویژه مسئولین و صاحبان امر به طبقه محروم جامعه، تحقق عدالت اجتماعی، کم شدن فاصله طبقاتی، رفع تبعیضات ظالمانه تاکید دارند و حمایت از محرومان و فقر ستیزی از کلید واژه هایی است که در ادبیات امام راحل به کرات دیده می شود.
مستضعفان و پابرهنه ها در اندیشه امام، صاحبان اصلی انقلاب و کشور شناخته می شوند و بر همین اساس در بسیاری از سخنان خود همگان را به دستگیری از محرومان دعوت می کنند و اهتمام ویژه ایشان برای ریشه کنی فقر و توجه به امور فقرا و محرومین بر کسی پوشیده نیست.
خانواده های کودکان عقرب گزیده جنوب کرمانی مصداق واقعی مستضعفان و پابرهنه های اندیشه امام خمینی(ره) هستند، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برای مردم تشریح کند که چه کاری برای معضل عقرب گزیدگی مردم وفادرا جنوب کرمان به انقلاب و رهبری انجام داده است؟
بزرگترین سرمایه خانواده های کودکان عقرب گزیده جنوب کرمانی توکل بر خدا و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، با بازدید از خانه های این خانواده های دردمند معنای فقر را براحتی می توان چشید ولی صفای دل این خانواده ها را در هیچ جا نمی توان لمس کرد، ایا حق مردم شهید پرور جنوب کرمان این است؟
امام خمینی(ره) با بیان اینکه تنها آنهایى تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند، تاکید می کنند: فقرا و متدینین بى‏بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلابها هستند. ما باید تمام‏ تلاشمان را بنماییم تا به هر صورتى که ممکن است خط اصولى دفاع از مستضعفین را حفظ کنیم.( صحیفه امام، ج‏۲۱، ص: ۸۷)
یکی از اقدامات حضرت امام خمینی(ره) آن بود که ادبیات قرآن را وارد فرهنگ عمومی مردم کرد و از این رو می توان گفت که؛ ادبیات انقلابی امام، ادبیات قرآنی بود. یکی از این واژه های قرانی، واژه مستضعفان بود که امام همواره بر آن تأکید داشت. صف آرایی مستکبران در مقابل مستضعفان، تقابل عدل و ظلم و رویارویی محرومان و چپاولگران، همواره در کلام و پیام امام موج می زد. از این مهم تر، عملکرد امام خمینی(ره) بود که علاوه بر زبان، با قلم و قدم و با تمام توان، در خدمت مستضعفان و محرومان بود و مبارزه با ظلم و ظالم و مستکبران را خط مشی اصولی خود قرار داده بود.

انتهای پیام/

 

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.