پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
یادداشت:

جناب استاندار به کدام اقدام عدالت جویانه ات دلخوش باشیم؟!

۳ تیر ,۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۷
کد مطلب : 63956 پرینت
 

جناب استاندار به کدام اقدام عدالت جویانه ات دلخوش باشیم.؟! وقتی که انتقال آب از سرشاخه های هلیل را برای آبادانی هفت باغ رقم می زنی و جمعیت میلیونی جنوب کرمان را نادیده می گیری و اعتراض کسترده آنها را سیاسی تلقی می کنی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، محمود مجاز نوشت: وقتی کارگزاران انوشیروان ساسانی در حال بناکردن کاخ کسرا بودند به او اطلاع دادند که برای پیشبرد کار ناچارند برخی از خانه هایی که در نقشه بارگاه ساسانی قرار گرفته اند را نیز به قیمتی مناسب خریداری و سپس ویران کنند تا دیوار کاخ از آنجا بگذرد، اما در این میان پیرزنی هست که در خانه ای گلی و محقر زندگی می کند و علیرغم آنکه حاضر شده ایم منزلش را به صد برابر قیمت واقعی اش از او خریداری کنیم باز راضی نمی شود . چه باید کرد؟ انوشیروان گفت « از من نپرسید که چه باید کرد . خودتان بروید و بنا به رسم عدالت و روح جوانمردی که همه ی ما ایرانیان داریم با او رفتار کنید
« کسانی که از ویرانه های کاخ کسرا (ایوان مداین) بر لب دجله ی عراق دیدن کرده اند حتما دیوار اصلی کاخ را هم دیده اند که در نقطه ای خاص به شکل عجیبی کج شده و پس از طی کردن مسیری اندک باز در خطی راست به جلو رفته است . این نقطه از دیوار همان جاییست که خانه ی پیرزن تنها بود و بنای کاخ را به احترام حقی که داشت کج ساختند تا خانه اش ویران نشود و تا روزی هم که زنده بود همسایه ی دیوار به دیوار پادشاه ماند . از آن زمان هزاران سال گذشته است اما دیوار کج کاخ کسرا باقی مانده است تا نشانه ی روح جوانمردی مردم ایران و عدل پادشاهانشان در عهد ساسانی باشد
دیوار کج کاخ کسرا بر جای مانده است تا یادآور آن پیرزن تنها و نماد روح جوانمردی مردم ساسانی و نشانه ی عدل وعدالت انوشیروان باشد
جناب استاندار به کدام اقدام عدالت جویانه ات دلخوش باشیم.؟! وقتی که انتقال آب از سرشاخه های هلیل را برای آبادانی هفت باغ رقم می زنی و جمعیت میلیونی جنوب کرمان را نادیده می گیری و اعتراض کسترده آنها را سیاسی تلقی می کنی.
چقدر برای گسترش گردشگری جنوب کرمان هزینه کردید و کدام بودجه را به کاوشهای باستانشناسی منطقه اختصاص دادید و کدام طرح و پروژه عمرانی را در جنوب کرمان کلید زدید و یا به سرمنزل مقصود رساندید.؟
آقای استاندار در کمک به شهرداری های استان چقدر جانب عدالت را رعایت کردید؟
جناب رزم حسینی حتی در بحث سلامت و بهداشت که دولت تدبیر و امید عملکرد بسیار خوبی در کشور دارد شما و همکارانتان عدالت را رعایت نکردید و پس از گذشت چهار سال از عمر دولت هنوز وضعیت بهداشت و درمان در جنوب کرمان رضایت بخش نیست و بیمارستانهای رودبار و قلعه گنج هم بصورت نصفه و نیمه افتتاح شده اند و جای بسی تاسف دارد که در چند سال گذشته جان کودکان منطقه قربانی نیش عقرب ها می شود و از طرف جنابعالی هیچگونه حساسیتی احساس نمی شود.
جناب استاندار محترم مردم خادمان خود را بیش از هر کسی می شناسند و رای معنی دار مردم در تقابل با دولت نشانگر این موضوع بود و انگار شهر طرح آزمایشی پایلوت اقتصاد مقاومتی قلع گنج را پیراهن عثمان کرده و راه گریزی برای مطالبات به حق جنوب.
آقای استاندار در مصائب همراهمان نبودی و برای گریز از مسئولیت نادانمان خواندی!
امید است که دیوارمرکز نشینانتان را به خاطر حفظ حریم همسایه و رعایت عدالت کج بنا نمایید تا بوی عدالتتان را استشمام نمایند و آیندگان هم قضاوتتان کنند.

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.