پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
فرماندار رودبار جنوب خبرداد:

قرار گرفتن رودبار جنوب بالاتر از ۱۷ استان کشور در بکارگیری روش های نوین آبیاری

۱۰ مهر ,۱۳۹۶ ساعت: ۲۱:۵۱
کد مطلب : 65012 پرینت
 

فرماندار رودبارجنوب گفت:با تاکید و نگاه ویژه استاندار کرمان،توسعه و ترویج روش های نوین آبیاری را در دستور کار قرار دادیم و در سه سال اخیر، بیش از ۸ هزار هکتار زمین زراعی ،با اعتباری بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده اند تا رودبارجنوب بالاتر از ۱۷ استان کشور قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، عطاناوکی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به نقش ویژه استاندار کرمان در خصوص خدمات انجام شده در این شهرستان اشاره کرد و افزود: تفکر و ایده های ناب اقتصادی رزم حسینی ،زمینه تحول همه جانبه جنوب استان ،بخصوص رودبارجنوب را فراهم آورده است.

فرماندار رودبارجنوب در ادامه نقشه راه ترسیم شده در زمینه مدیریت منابع طبیعی بخصوص منابع آب اشاره کرد و بیان داشت:با تاکید و نگاه ویژه استاندار کرمان،توسعه و ترویج روش های نوین آبیاری را در دستور کار قرار دادیم و با همت سازمان جهادکشاورزی جنوب بخصوص مدیریت شهرستان ،در سه سال اخیر، بیش از ۸ هزار هکتار زمین زراعی ،با اعتباری بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده اند و بر اساس برنامه پیش بینی شده ،باید به بیش از ۱۲هزار هکتار برسد سبب شد تا رودبارجنوب بالاتر از ۱۷ استان کشور قرار گیرد.

وی در همین خصوص بیان داشت: پروژه مذکور سبب شده تا عملکرد مزارع به بیش از ۲/۵ برابر حالت سابق برسد و بیش از ۲۵۰۰ نفر را نیز مشغول به کار نماید و این مسئله نقش بسیار زیادی را در تحول اقتصادی خانوارها ایفا نموده است.

وی در ادامه نقش کشاورزی در تحول و توسعه اقتصادی را مهم برشمرد و گفت: در همین راستا جهت پویا شدن اقتصاد روستایی ،بخصوص اقتصاد خانوارها،با کمک کارشناسان مجرب جهادکشاورزی ،و پیگیری و رصد مداوم ،برنامه تغییر الگوی کشت و جایگزینی محصولات با عملکرد بهتر را در دستور کار قرار دادیم.

وی همچنین اضافه کرد:با همکاری مسئولین حوزه کشاورزی ایجاد مزارع مدرن و الگویی  گندم،کلزا،کینووا و چغندرقند ،ترویج و آموزش کشاوران،تقویت نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین کشت ۸۵۰ هکتار ذرت با روش قطره ای ،از جمله کارهای انجام شده در بخش کشاورزی جهت دستیابی به حالتی مطلب و پویا از اقتصاد خانوارها می باشد.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 
  1. محسن گفت:

    از قدی گفته اند …. گفت و یکی دیگر هم باور کرد.
    کجای دنیا نشان داده است که فقط تغییر روش آبدهی عملکرد را به ۲/۵ برابر می رساند؟

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.