پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
رئیس دادگستری شهرستان جیرفت در حاشیه بازدید از منطقه دیمند و گویگان:

هیچگونه تخریب منابع طبیعی و محیط زیست در منطقه جبالبارز شمالی رخ نداده/جاده نیاز مبرم مردم است/دستگاه قضایی با متخلفان به شدت برخورد می‌کند

۱۴ آذر ,۱۳۹۶ ساعت: ۱۳:۴۸
کد مطلب : 65290 پرینت
 

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت با بیان اینکه صیانت از محیط زیست یک مسأله ضروری و حیاتی است گفت:در حال حاضر هیچگونه تخریب منابع طبیعی و محیط زیست در منطقه جبالبارز شمالی رخ نداده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما ، احمد علی انجم روز به همراه اعضای شورای تامین،روسای ادارات محیط زیست، منابع طبیعی ، راه و شهرسازی در بازدید از ارتفاعات جبالبارز شهرستان جیرفت (زیستگاه خرس آسیایی)اظهار داشت: به مردم اطمینان می دهیم چنانچه هرکجا تخریب و یا تهدیدی برای محیط زیست و منابع طبیعی وجود داشته باشد،دستگاه قضایی با قدرت ودر اسرع وقت ورود خواهد کرد و جلوی آن را خواهد گرفت.

رییس شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان جیرفت ادامه داد:باصحبت با اهالی روستا مشخص گردید هیچ گونه تخریب محیط زیست و منابع طبیعی و کندن درختان در حال حاضر به جهت جاده سازی در منطقه جبالبارز جنوبی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه جاده فوق در سال ۱۳۸۲ در این منطقه احداث گردیده است،افزود:این جاده در حال حاضر محل عبور و مرور ساکنین چندین روستا تا گویگان ساردوئیه می باشد و ظاهرا امسال اداره راه و شهرسازی اقدام به بهسازی آن نموده که چندین کیلومتر آن زیر سازی شده است .


این مقام قضائی عنوان کرد: به نظر می رسد که تخریب منابع طبیعی و آسیب به محیط زیست اگر هم اتفاق افتاده در سال ۱۳۸۲ صورت گرفته ولی در حال حاضر هیچگونه تخریب محیط زیستی در منطقه صورت نگرفته و فقط همان جاده قدیم است و دلیلی برای تعطیل کردن آن نیست .

صیانت از محیط زیست یک مسأله ضروری و حیاتی است

انجم روز عنوان کرد : امروز موضوع صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی نه فقط در کشور ما که برای جهان بشریت یک مسأله ضروری و حیاتی است
وی گفت: اهمیت حفظ محیط زیست از آنجا ناشی می شود که اساساً سلامت زندگی بشر با سلامت محیط زیست و داشتن منابع طبیعی و درختان سرسبز گره خورده و انسان سالم جز در محیط زیست سالم قابل تصور نیست
رئیس دادگستری جیرفت بیان داشت: به نظر کلیه اعضای شورای تامین شهرستان و متولیان محیط زیست و منابع طبیعی تخریبی در منطقه صورت نگرفته و ادامه بهسازی به جهت نیاز مبرم روستائیان به استفاده از این راه لازم و ضروری می باشد.

حسین سلامی،دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت نیز اظهار داشت: منابع طبیعی و محیط زیست از الطاف خداوند متعال برای بشریت می باشند و انسانها باید درحفاظت و حراست از این منابع سرشار کوشا باشند ، زیرا علاوه بر استفاده خود ما از آنها ، برای آیندگان نیز باید حفظ گردند.

انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.