پایگاه تحلیلی خبری دقیانوس - انعکاس اخبار شهرستان جیرفت |daqianus.com

 
 
دادستان کرمان خبر داد:

۸ مدیر کانال تلگرامی در کرمان دستگیر شدند

۱۹ دی ,۱۳۹۶ ساعت: ۲۲:۳۵
کد مطلب : 65495 پرینت
 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری ۸ نفر از مدیران کانال های تلگرامی در استان کرمان خبر داد و گفت: ردپای سرویس های جاسوسی استکبار در حوادث اخیر آشکار و روشن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس ما و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان دادخدا سالاری در نشست شورای معاونین دادگستری استان کرمان افزود: ردپای سرویس های جاسوسی استکبار در حوادث اخیر آشکار و روشن است.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۷نفر از عوامل اصلی ومحوری اغتشاشات اخیر در بازداشت به سر می برند.
دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان تاکید کرد: تحقیقات فنی وتکمیلی به طور فوق العاده از متهمان جهت ریشه یابی موضوع ادامه دارد و با عوامل اصلی حوادث اخیر با قاطعیت و بدون اغماض برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در حوادث اخیر فضای مجازی مهمترین بستر آشوب های بوجود آمده محسوب می شود، اظهار کرد: طی اقدامات فنی و رصد انجام گرفته توسط نیروهای اطلاعاتی، امنیتی وانتظامی هشت نفر از مدیران کانال های شبکه های اجتماعی که دعوت به شورش می نمودند در همان ساعات اولیه در چندین شهرستان استان دستگیر شده اند.
سالاری تصریح کرد: دستگیر شدگان عمدتا با نام مستعار اقدام به ایجاد کانال با قصد ونیت ایجاد آشوب می کردند وتمامی فعالیت های غیرقانونی آنها در جهت ناامن سازی جامعه در بستر کانال تلگرام صورت پذیرفته است.
وی گفت: در حوادث اخیر بلافاصله بعد از برخورد با یک کانال تلگرامی در کمتر از چند دقیقه کانال دیگری به عنوان جایگزین شروع به فعالیت و دعوت به تجمع می نمود که بیانگر این مطلب می باشد که معاندان به نظام به طور هدفمند واز قبل در این خصوص برنامه ریزی و طراحی لازم را انجام داده بودند.
این مقام قضائی استان بیان کرد: باتوجه به حجمه گسترده استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و وابستگانش به خصوص برخی سران فریب خورده و مرتجع عرب در حوادث اخیربه کلیات نظام جمهوری اسلامی وارزش های مقدس اسلامی و حتی تمامیت ارضی کشور،ردپای سرویس های جاسوسی استکبار در حوادث اخیر آشکار و روشن می باشد.
وی با اشاره به اینکه معاونت رصد فضای مجازی دادسرای کرمان به صورت ۲۴ساعته فضای مجازی را رصد می نماید گفت: دادستانی به صورت ویژه رسیدگی به پرونده های حوادث اخیر را در دستور کار قرار داده است وتحقیقات فنی از متهمین همچنان ادامه دارد.
سالاری اظهارکرد: در مجموع در حوادث و اغتشاشات اخیر چندین نفر از عوامل اصلی ومحوری این اغتشاشات که از طریق فضای مجازی دعوت به شورش و آشوب می نمودند با اقدامات به موقع وضربتی ماموران اداره کل اطلاعات،فرماندهی انتظامی وسپاه پاسداران و هماهنگی ودستورات قضائی صادره معاونت فضای مجازی دادسرای عمومی وانقلاب کرمان در همان ساعات اولیه اغتشاشات در شهرستان های مختلف استان شناسایی و دستگیر شدند.
دادستان کرمان ادامه داد: با دستگیری این افراد در همان ساعات اولیه جلوی ناامنی ها گرفته شد و از تعرض به اموال عمومی جلوگیری گردید.
انتهای پیام/

 
 
اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس اپ اشتراک در فیسنما داغ کن - کلوب دات کام اشتراک در افسران پرینت
عناوین مرتبط
 
 

*

آخرین عناوین
پربیننده ترین
پربحث ترین

 
 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.